Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przestały działać wycieraczki przedniej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przestały działać wycieraczki przedniej szyby

    Zamieszczone przez michaEl_don
    A co sądzicie o Michelin ALPIN A4? I czym różnią się te opony od tych samych tylko z indeksem XL ? Rozmiar taki sam więc co jest większe?
    nosnosc opony

  • #2
    Przestały działać wycieraczki przedniej szyby

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Chciałbym bardzo dowiedzieć się pewnej informacji z którą może mieliście już styczność.
    Mianowicie. W dniu dzisiejszym wyjechałem z pod pracy moją skodzianką (2008r) gdy padał śnieg z deszczem (włączone wycieraczki) i wszystko było ok. Po przejechaniu ok.3km wycieraczki nagle zatrzymały się w połowie szyby. Gdy zatrzymałem się na pierwszym dogodnym parkingu i sprawdziłem nezpiecznik (41) był ok. Po załączeniu zapłonu i uruchomieniu wycieraczek wydobywa się z podszybia pojedyńczy pomruk silniczka. Przy machnięciu jednorazowym a przy załączonej pracy ciągłej jednostajny w odstępach czasu co 2 sek. Bardzo Was proszę o pomoc ponieważ jutro wyjeżdżam a bez działających wycieraczek jest to niemożliwe. Dodam że spryskiwacze przedniej oraz tylnej szyby działają poprawnie oraz tylna wycieraczka działa bez zarzutu.

    Komentarz


    • #3
      mialem podobna sytuacje,tez mi sie zatrzymaly w polowie i po ich ruszeniu recznie skakaly albo sie zatrzymywały,przyczyna u mnie byl padniety mechanizm wycieraczek,obstawiem ze to mechanizm wycieraczek.
      Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

      obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

      Komentarz


      • #4
        A pamiętasz kolego jai był koszt wymiany tego mechanizmu?
        Nie ukrywam że jestem trochę wkurzony że w samochodzie 3-letnim są takie przypadki. Ja podejrzewalem że padl silniczek wycieraczek lub ewentualnie jakieś cięgna. Możesz mi coś bliżej przytoczyś? Jutro wyjeżdżam w podróż na 400km i muszę to naprawić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

        Komentarz


        • #5
          mechanizm wycieraczek jest do odratowania,ja tak zrobilem czas okolo 1.5 godz zabawy,trzeba rozebrac podszybie odkrecic silniczek od mechanizmy z tego co pamietam mechanizm siedzi chyba na 2 srubach.odkrecic i wyciagnac zdjac ramienia od wycieraczek delikatnie wyczyscic dobrze nasmarowac najlepiej smarem grafitowym i wszystko zlozyc,zrobilem tak u siebie okolo 2 lat temu i wszystko smiga jak do tej pory bez problemu.
          Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

          obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

          Komentarz


          • #6
            Miałem dokładnie to samo. Udało się uniknąć wymiany mechanizmu dokładnie go czyszcząc i smarując.

            Komentarz


            • #7
              Kolego a czy możesz mi podpowiedzieć jak zdjąć podszybie żeby go nie połamać? Są tam jakieś spinki czy zwykłe śróbki żeby się tam dostać? Nie będę ukrywał że nie jestem mechanikiem ale nie chciał bym narobić więcej szkód niż zysku. Potrzebuję zrobić to jutro do godz.10:00 i nie iem czy potrzebuje jakiś części czy czegoś innego. Słyszałem dziś od jakiegoś magika (na parkingu) że poszły cięgna lub jakieś jabłko ewenntualnie przekaźnik. Nie wiem teraz co robić. Proszę o szczegółową pomoc (bo sami wiecie jak to jest z żonami) Będzie gadane przez tydzień jak nie pojedziemy :-)

              Komentarz


              • #8
                cholerka powiem ci ze dawno to robilem i juz troche nie pamietam ale bedzie ci potrzebny tylko dobry smar nic innego,trzeba zdjac najpierw ramienia wycieraczek zeby wyjac podszybie a pozniej mechanizmo ile pamietam jak zdejmiesz ramiona to chyba wystarczy dobrze pociagnac podszybie i powinno wyjsc ale dla pewnosci zobacz czy sa tam jakies srubki (ale chyba nie ma ktore trzymaja podszybie)odkrecasz silniczek wycieraczek i wychodzi ci razem z mechanizmem,dobrze czyscisz i pozadnie smarujesz,skladasz do kupy i robisz w szystko w odwrotnej kolejnosci,u mnie taki zabieg pomogl.
                Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                Komentarz


                • #9
                  Dziekuję Ci bardzo kolego.
                  Mam nadzieję że to pomoże. Mimo wszystko czekam też na podpowiedzi od innych użytkowników. Przejechać w dzisiejszą (obecną) pogodę bez wycieraczek 20km to nie lada wyczyn. Na szczęście pomógł stary patent z ziemniakiem z najbliższego spożywczego i jakoś ten dystans pokonałem z prędkością 40km/h. Mam nadzieję że w wielkie koszta sie nie wpędzę z tą naprawą.
                  Jeżeli któryś z kolegów miałby jeszcze inny pomysł na tą naprawę to bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

                  [ Dodano: Pią 11 Sty, 13 15:49 ]
                  Dziś wykonałem wszystko i niestety nie był to zatarty mechanizm wycieraczek
                  Jeden z mechaników powiedział mi że albo jest spalony silnik wycieraczek albo padł moduł komfortu ewentualnie jakiś przekaźnik. Dodam że w kostce którą się wpina do silniczka wycieraczek sprawa wygląda tak. Na jednym kabelku prąd dochodzi cały czas, drugi kabelek to masa a trzeci który podobno przekazuje wszystkie rozkazy nie działa. Jeżeli ktoś z Was misł podobny problem lub coś wie na ten temat to bardzo proszę o informację bo jestem załamany.
                  Podobno koszt silniczka to 650zł a modułu 1800zł.(info z ASO). Czy to jest możliwe???
                  Proszę o pomoc.

                  Komentarz


                  • #10
                    serokal,
                    Ceny w ASO niektórych części, to ceny z kosmosu. Więc jest to możliwe.

                    [ Dodano: Pią 11 Sty, 13 21:18 ]
                    Hmmm, może się mylę, ale kolega w pasku B6 miał walnięty czujnik otwarcia maski i nie działały mu przez to wycieraczki szyby przedniej :idea:


                    Rozumiem, że błędów w Centralnej elektryce brak?
                    Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                    Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                    Pozdrawiam i Szerokości!
                    Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                    http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                    Komentarz


                    • #11
                      na allegro kupisz mechanizm z silniczkiem juz za 300 zł a modul komfortu pewnie kolo 200-300 zl,szkoda ze moj opis cie nie pomogł ja mialem podobne objawy umnie pomogo rozebranie wlasnie mechanizmu.
                      Skoda Octavia II 1.9 TDI BJB 105/250 niestety juz nie ma(ale w pamieci pozozstanie

                      obecnie Skoda Octavia II 2.0 TDI 187 km i 390 Nm + banan na twarzy

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ck+king++dachu

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X